Chyba výstupu TOB - varianty

Hodnocení stavebních konstrukcí podle ČSN 73 0540 - Tepelná ochrana budov
Odpovědět
belous
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 08:01

Chyba výstupu TOB - varianty

Příspěvek od belous »

Dobrý den,
používám v Tepelném výkonu zadávání konstrukcí Z - přes TOB. Pokud si u takto zadané konstrukce vytvořím var. 2, a chci vytisknout výstup zvlášť pro obě varianty, i u druhé varianty má výstup hlavičku "- skladba pro variantu 1".
Šlo by to opravit?
Díky
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba výstupu TOB - varianty

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pokud v některém z programů TV/PENB/TZ zvolíme způsob zadání=Z spouštíme si z tohoto programu program TOB.
Druhou variantu ke konstrukci zadávané tímto postupem, lze vytvořit dvěma způsoby.
A
Varianty zadávané konstrukce se budou lišit tím, že ke stávající konstrukci (varianta 1) budou přidány izolační vrstvy a tím vzniká varianta 2. V tomto případě zadáme při zadávání skladby konstrukce ve variantě 1 konečnou skladbu vrstev konstrukce, která odpovídá variantě 2. Na kartě Skladba, kde zadání provádíme je možné u každé vrstvy ve sloupci Varianta přiřadit atribut V1 nebo V2. Přidaným vrstvám, které patří do varianty 2, přiřadíme atribut V2.
Při zavření okna je skladba předána z programu TOB do programu TV/PENB/TZ a ten podle atributů u vrstev začne rozlišovat první a druhou variantu skladby.
Tisk dokumentu, o kterém se zmiňujete, lze provést zase jen při otevřeném okně Skladba konstrukce (tedy z programu TOB). Při tisku je v záhlaví údaj o variantě konstrukce správný (program TOB si dokáže z atributů u vrstev vyhodnotit potřebný údaj o variantě).
B
Ve Vašem případě se asi jedná o druhý možný postup zadání.
Při tomto postupu se zadá skladba, u které mají všechny vrstvy atribut V1. Po zadání skladby a zavření programu TOB jste zpět v okně konstrukce programu TV/PENB/TZ, kde je aktivní tlačítko Vytvořit 2. Stisknutím tohoto tlačítka je programu TV/TZ/PENB dán povel k založení druhé varianty aktuální konstrukce. Pokud i tuto druhou variantu chcete zadat pomocí vrstev, nastavíte způsob zadání=Z a otevřete si okno (které patří programu TOB) pro zadání konstrukce. Zadáte skladbu a okno zavřete. Program TV/PENB/TZ si přiřadí tuto skladbu k příslušné konstrukci, jako variantu 2.
Vámi zmíněná chyba bude v tom, že při tisku skladby (provádí TOB) není k dispozici informace z TV/PENB/TZ, že skladba je v TV/PENB/TZ použita na pozici konstrukce varianty 2. V záhlaví dokumentu je uváděna varianta 1.
belous
Příspěvky: 8
Registrován: 21 dub 2009, 08:01

Re: Chyba výstupu TOB - varianty

Příspěvek od belous »

Dobře, TOB jsem si vyvolal z TV, zadával jsem Vámi popsaným postupem B, a když chci změnit ve 2 variantě atribut V1 na V2, píše mi že "v této skladbě je povolena jen V1". Lze to u již takto zadané konstrukce obejít, aby se mi ve výstupu zobrazovala i varianta 2, nebo mám kce znovu zadávat raději postupem A ?
Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba výstupu TOB - varianty

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Tak to také nelze obejít. Jediné použitelné řešení je udělat úpravu v programu TOB a asi i v programu TV.
Odpovědět